Beko CCFM4582S 54cm 50/50 Frost Free Fridge Freezer - Silver
- ColourSilver
- Height (cm)183
- Width (cm)55
- Depth (cm)60
- Freeze Capacity (Litres)102
- Fridge Capacity (Litres)168
- Energy RatingE
- Frost FreeYes
- Suitable for OutbuildingsYes
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN8690842622120
The Beko CCFM4582S 54cm 50/50 Frost Free Fridge Freezer in Silver is a stylish and practical addition to any kitchen. With a total capacity of 263 litres, this fridge freezer offers ample storage space for all your fresh and frozen goods.
Key features of the Beko CCFM4582S include:
- Frost Free technology eliminates the need for manual defrosting
- Adjustable glass shelves for flexible storage options
- LED lighting for bright and efficient illumination
- Fast Freeze function to rapidly freeze newly added items
- Reversible doors for added convenience
| Brands | Beko |
|---|---|
| GTIN | 8690842622120 |
| Colour | Silver |
| Model Number | CCFM4582S |
| Price | £349.00 |
| Star Rating | 4 |
| Split | 50/50 |
| Door Handles | Integrated |
| Depth | 57.5 cm |
| Defrost Type | Frost Free |
| Warranty Information | 1 year guarantee |
| Width | 54 cm |
| Shipping Depth | 63 cm |
| Shipping Width | 53 cm |
| Shipping Height | 191 cm |
| Features | Frost Free, Adjustable shelves, Freezer Guard |
| Key Feature 3 | Freezer Guard |
| Height | 182.4 cm |
| Climate Class | SN/ST |
| Certifications & Standards | CE-UKCA |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Key Feature 1 | Frost Free |
| Key Feature 2 | Adjustable shelves |
| Product Dimensions | 182.4cm x 54cm x 57.5cm |
| Reversible Doors | Yes |
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour Group | Grey |
| Colour | Silver |
| Number of Freezer Drawers | 4 |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Net Total Capacity | 270 L |
| Net Freezer Capacity | 102 L |
| Net Refrigerator Capacity | 168 L |
| Grade | -1 |
| Energy Rating | E |
| Freeze Capacity (Litres) | 102 |
| Height (cm) | 183 |
| Fridge Capacity (Litres) | 168 |
| Frost Free | Yes |
| Suitable for Outbuildings | Yes |
| Depth (cm) | 60 |
| Width (cm) | 55 |
| Expired Status | No |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Branch Availability | Crowthorne,46156,False,1,1;Crowthorne,46156,False,1,1 |
| Stock Available From Date | 46163 |




