Hotpoint Newstyle PAN642IXH 58cm Gas Hob - Stainless Steel
- ColourStainless Steel
- Height (cm)3.3
- Width (cm)58
- Depth (cm)51
- Hob TypeGas
- Pan SupportEnamel
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN5054645005208
The Hotpoint PAN642IXH Gas Hob is a sleek and modern addition to any kitchen. With four burners, including a powerful wok burner, this hob offers plenty of cooking space for all your culinary creations. The stainless steel finish not only looks great, but is also easy to clean, making maintenance a breeze.
- Four burners, including a wok burner
- Stainless steel finish
- Easy to clean
- Sleek and modern design
- Automatic ignition
| Brands | Hotpoint |
|---|---|
| GTIN | 5054645005208 |
| Colour | Stainless Steel |
| Model Number | PAN642IXH |
| Price | £180.00 |
| Cooking Element Type | Gas |
| Control Type | Knob Control |
| Depth | 51 cm |
| Warranty Information | 1 year labour + 10 year parts warranty |
| Weight | 7.6 kg |
| Width | 58 cm |
| Features | 4 gas burners, Enamel pan supports, Automatic ignition |
| Key Feature 3 | Automatic ignition |
| Height | 33 cm |
| Auto Shut-Off | Yes |
| Key Feature 1 | 4 Gas Burners |
| Key Feature 2 | Enamel pan supports |
| Product Dimensions | 33cm x 58cm x 51cm |
| Product Range | Gas Hobs |
| Product Type | Gas Hob |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour Group | Stainless Steel |
| Colour | Stainless Steel |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Pan Supports | Yes |
| Grade | -1 |
| Hob Type | Gas |
| Pan Support | Enamel |
| Height (cm) | 3.3 |
| Depth (cm) | 51 |
| Width (cm) | 58 |
| Expired Status | No |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Branch Availability | Crowthorne,45992,False,1,1 |
| Stock Available From Date | -999 |

