Neff B54CR71G0B 60cm Slide and Hide Built In Electric Single Oven
Call 01344 750500 For Availability and Price Confirmation
- ColourGraphite-Grey
- Height (cm)60
- Width (cm)60
- Depth (cm)55
- Oven Capacity (Litres)71
- Hard WiredYes
- PyrolyticYes
- Single OvenYes
- Manufacturer Guarantee2 years
- EAN4242004265924
| Brands | Neff |
|---|---|
| GTIN | 4242004265924 |
| Colour | Graphite-Grey |
| Model Number | B54CR71G0B |
| Price | £999.00 |
| Display Type | LED |
| Control Type | Touch |
| Depth | 54.8 cm |
| Weight | 40 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 69 cm |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Height | 67 cm |
| Shipping Weight | 42.6 kg |
| Features | Slide&Hide door, CircoTherm technology, Full Touch TFT display |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Key Feature 3 | Full Touch TFT display |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Interior Light Type | LED |
| Key Feature 1 | Slide&Hide door |
| Key Feature 2 | CircoTherm technology |
| Keep Warm Function | Yes |
| Product Dimensions | 59.5cm x 59.6cm x 54.8cm |
| Pyrolytic | Yes |
| Product Type | Built In Oven |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour | N/A |
| Number of Ovens | Single |
| Oven Lining Type - Back | Pyrolytic |
| Oven Lining Type - Sides | Pyrolytic |
| Number of Shelves | 3 |
| Net Main Oven Capacity | 71 L |
| Energy Efficiency Class | A+ |
| Grade | -1 |
| Hard Wired | Yes |
| Single Oven | Yes |
| Oven Capacity (Litres) | 71 |
| Height (cm) | 60 |
| Depth (cm) | 55 |
| Width (cm) | 60 |
| Expired Status | No |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Stock Available From Date | -999 |


