Ninja BC151UKNV Ninja Blast Cordless Portable Blender - Denim Blue
Call 01344 750500 For Availability and Price Confirmation
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN622356273152
The Ninja BC151UKNV Blast Cordless Portable Blender in Denim Blue is the perfect companion for those on-the-go who want to enjoy fresh smoothies, shakes, and juices anytime, anywhere. With its compact and cordless design, this blender is easy to take with you to the gym, office, or while traveling.
Key features of the Ninja BC151UKNV Blast Cordless Portable Blender include:
- Powerful 400-watt motor for efficient blending
- 20 oz. BPA-free Tritan blending cup with spill-proof lid
- USB-rechargeable battery for convenient charging
- One-touch blending for quick and easy operation
- Dishwasher-safe components for easy cleaning
| Brands | Ninja |
|---|---|
| GTIN | 622356273152 |
| Model Number | BC151UKNV |
| Price | £49.99 |
| Cordless | Yes |
| Control Type | Button |
| Depth | 8.5 cm |
| Weight | 0.79 kg |
| Width | 9 cm |
| Shipping Depth | 24 cm |
| Shipping Width | 23 cm |
| Shipping Height | 36 cm |
| Shipping Weight | 5.6 kg |
| Features | Powerful, high-performance blending, Durable stainless steel blades, Cordless convenience, |
| Key Feature 3 | Cordless convenience |
| Height | 27 cm |
| Material | Plastic and Stainless Steel |
| Key Feature 1 | Powerful, high-performance blending |
| Key Feature 2 | Durable stainless steel blades |
| Product Dimensions | 27cm x 9cm x 8.5cm |
| Product Range | Blenders |
| Product Type | Portable Blender |
| Product Category Group | SDA |
| Colour Group | Blue |
| Colour | Demin Blue |
| Grade | -1 |
| Expired Status | No |
| Is Soft Bundle | No |
| Is On Display | false |
| Stock Available From Date | -999 |
